wtorek, 1 sierpnia 2017

"W koronie 1. Nie ma miejsca jak dąb" Sztybor, Nowacki, Mazur

Kolejna książeczka od Wydawnictwa TADAM w naszym domu, a właściwie pierwsza jaka dotarła i oczywiście nas zauroczyła. Piękna, mądra i z przesłaniem... mój syn się z nią nie chciał rozstać! no i nic dziwnego...Właściwie sama nie wiem, od czego zacząć... książka jest przepięknie wydana - coś czuję, że to znak rozpoznawczy Wydawnictwa TADAM! Zakochałam się w tej książce równie szybko jak Szymon... 
Trudnością, a zarazem cudowną nowością, okazało się to, że książka jest komiksem. Dlaczego piszę, że trudnością? Bo mój trzylatek nie potrafił zrozumieć, że dwa żółwie obok siebie to ten sam żółw tylko w kolejnej scenie. Mieliśmy więc okazję porozmawiać o nowym obliczu książki. Uwielbiam takie sytuacje, kiedy Szymon zadaje pytania, chce się czegoś dowiedzieć, a potem jeszcze dzieli się ze mną swoimi przemyśleniami - zawsze mnie zaskakuje!

Bohaterem jest Żółw Tudo. Fajny ten żółw, od razu się polubiliśmy, choć szybko okazuje się, że los nie jest dla niego łaskawy - gdy brał kąpiel, ktoś ukradł mu skorupę. Skorupę żółwiowi?! To skandal! Wydawać by się mogło, że w tym nieszczęściu Tudo ma również szczęście, gdyż żółwie mają nowego Prezydenta, który głosi hasło: DOM DLA KAŻDEGO! Kiedy jeszcze Tudo był posiadaczem skorupy uważał to za głupie, bo przecież każdy żółw ma dom, jednak w nowej sytuacji sam potrzebował domu! Cóż z tego, skoro Prezydent uznał, że Tudo nie jest żółwiem, bo... nie ma skorupy! Eh, czy naprawdę już dzieci muszą wiedzieć, jak to jest z obietnicami wyborczymi?! Przykre. 
Tudo więc wyrusza przed siebie w poszukiwaniu domu... i znajduje. Znajduje dom, znajduje przyjaciół... i wcale nikt nie uważa go za gorszego tylko dlatego, że nie ma skorupy na plecach. A gdy Prezydent odchodzi ma szansę wrócić do innych żółwi, jednak czy wróci...?

Książka w piękny sposób opowiada o inności, o wyborach, o przyjaźni również... czytaliśmy ją przez kilka wieczorów, bo ciągle rodziły się nowe pytania. Uwielbiam książki, które wywołują lawiny pytań, zmuszają moje dziecko do przemyśleń i uczą mądrych rzeczy i zachowań. 

Cóż... chcemy więcej!
Ale nie mam wątpliwości - Wydawnictwo TADAM jeszcze nieraz nas zachwyci!

Dziękuję za możliwość przeczytania tej książki!
Wydawnictwo TADAM

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Dziękuję za każde Twoje słowo...

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...