sobota, 10 lutego 2018

"Lilka i wielka afera" Magdalena Witkiewicz

O swojej miłości do książek Magdaleny Witkiewicz nie muszę wspominać, ale czasem trudno jest uwierzyć, że można pisać świetne książki i dla dzieci i dla dorosłych. Jednak po przeczytaniu książki "Lilka i spółka" miałam pewność, że na regale syna również znajdzie się półka W jak Witkiewicz ;)

                 Lilka i wielka afera


Mam ogromną nadzieję, że mój syn zachwycony Lilką, Matewką i Wiki nie będzie jednak pakował się z takim zamiłowaniem w kłopoty... To chyba obawy każdego rodzica czytającego te książki... 

Co tym razem zmalowali?

Od wakacji u ciotki Jadźki mija rok. Nadchodzi kolejne lato. Wiki jest już na tyle duża, że wyjeżdża na obóz, Matewka od września zacznie naukę w szkole, a Lilka będzie już trzecioklasistką! Może ta metryczka pozwoli Wam ocenić, dla kogo to książka ;)
Wiki wobec tego nie wyrusza do Amalki, dotrze tam dopiero później, jednak i tak będzie wesoło, ponieważ pojawią się tam bliźniaki: Antoś i Staś, a całkiem niedaleko domek wynajmuje Zosia z mamą. Już sama ilość dzieci powinna Wam zasygnalizować, w ile kłopotów można się wplątać... ale jeśli nadal ze spokojem podchodzicie do tej książki to spieszę donieść, że:
- dzieci postanawiają wywołać aferę korupcyjną
- szukają kamieni (ekhm... nerkowych)
- szukają zielonego zegara ciotki Franki (bo jak biologiczny to zielony!)
- próbują unieszkodliwić chłopaka ciotki Franki, który jest oszustem i wozi podejrzane rzeczy w bagażniku...

Skąd tyle afer i kłopotów w dziecięcym życiu?

Dzieciaki mówią, co im ślina na język przyniesie, podsłuchują, wszystko traktują wyjątkowo dosłownie, resztę sobie domyślą, a jak im powiedzieć, że mają gdzieś nie zaglądać to zajrzą! i... tak wygląda przepis na kłopoty!


To znowu książka pełna mądrości, a przy tym niesamowicie zabawna. Młody czytelnik ma szansę uczyć się na przykładach, a my możemy mieć nadzieję, że nie będzie powtarzał błędów bohaterów ;)
Recenzja pojawiła się w ramach akcji zorganizowanej przez Save the Magic Moments #KochaniePrzezCzytanie, o której możecie przeczytać na Jej blogu.Zapraszam Was do wspólnego czytania z dziećmi!

CZYTASZ DZIECKU???Koniecznie dołącz do mojej kampanii!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każde Twoje słowo...

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...