sobota, 17 grudnia 2016

Wyzwanie czytelnicze 2017! Czytam, bo polskie!

Wyzwanie czytelnicze 2017! Czytam, bo polskie... czytajmy więc polskich autorów i wygrywajmy książki! Kto dołączy?

                              


Regulamin:
1.   Wyzwanie trwa od 1 stycznia 2017 r. do 31 grudnia 2017 r.
2. W tym czasie czytamy książki polskich autorów, piszemy o nich oraz zgłaszamy je na blogu Poligon Domowy (www.poligondomowy.blogspot.com) i zbieramy punkty. Im więcej książek tym lepiej! Nie ma żadnego limitu! Liczy się data publikacji recenzji. 
3.  Wyzwanie skierowane jest do osób, które posiadają bloga lub konto na portalach czytelniczych takich jak: Lubimy Czytać, Book Hunter. (Jeśli o książkach piszesz w innym miejscu po prostu daj znać!)
4.  Jeśli chcesz wziąć udział w wyzwaniu zostaw komentarz pod tym postem z informacją, że dołączasz do zabawy oraz wyślij mail na poligondomowy@gmail.com w którym podasz jak podpisujesz się w komentarzach oraz gdzie będziesz pisać o książkach (adres bloga,  adres strony oraz nick itd.)
5. Warunkiem udziału w wyzwaniu jest pisanie o przeczytanych książkach, nie muszą to być rozbudowane i profesjonalne recenzje, ale uznajmy, że minimum to 10 zdań. Można zgłaszać książki mające ponad 90 stron, poradniki i książki kucharskie nie mogą zostać zgłoszone do wyzwania.
6. Recenzje należy zgłaszać w komentarzu pod odpowiednim postem - każdego miesiąca innym, który będzie pojawiał się 1 dnia miesiąca. W każdym komentarzu proszę o zawarcie: imienia i nazwiska autora, tytułu, linka do recenzji oraz PUNKTACJI (szczegóły niżej).
7.   Chcę, abyście mieli wpływ na wyniki, więc w styczniu będziemy głosować na najlepszą recenzję. Głosujecie za pomocą „ptaszków” na disqusie:

Głosować można do 7 lutego, a wyniki poznacie najpóźniej 15 lutego.
TEN PUNKT OD LUTEGO MOŻE ULEC ZMIANIE, ZOBACZYMY CZY W OGÓLE POJAWIĄ SIĘ JAKIEŚ GŁOSY.

Już teraz mogę obiecać, że co miesiąc pojawią się co najmniej dwie nagrody!

8.   Tabelę z punktacją za każdy miesiąc opublikuję na blogu najpóźniej do 15 dnia każdego miesiąca (oczywiście postaram się jak najszybciej).
9. I najważniejsze, czyli punktacja. Na poniższym zdjęciu znajdują się kategorie warte 1 punkt.

WYJAŚNIENIA:
4. mamy na myśli sceny miłosne - od scen erotycznych po buziaki


W każdym miesiącu podane zostaną litery, na jakie ma zaczynać się nazwisko autora (styczeń: A, B; luty: C, Ć, itd...) – jeśli akurat trafisz to dostaniesz za to 5 punktów. Oprócz tego 5 punktów można zdobyć za okładkę w konkretnym kolorze - co miesiąc pojawi się informacja jaki to kolor! Jeśli natomiast w recenzji znajdzie się zdjęcie książki, które sami zrobicie dostajecie kolejne 5 punktów (bez względu na ilość zdjęć bonus naliczany jest tylko raz).10.   Osoba, która pod koniec wyzwania będzie miała najwięcej punktów zostanie nagrodzona. Dodatkowo co miesiąc najlepsza recenzja zostanie nagrodzona książką - dlatego zachęcam Was do lajkowania na fb stron naszych sponsorów! Niestety (albo raczej stety) nagród jest tak dużo, że być może zwycięzca będzie musiał pokryć koszty wysyłki nagrody - jest ich już teraz tak dużo, że może się okazać, że pójdę z torbami! Wybaczcie!

Wypadałoby napisać za co będą nagrody co miesiąc, ale nie wiem - co miesiąc będzie to coś innego, za najwięcej zdjęć, najwięcej #czytambopolskie, za najwięcej informacji w sieci o książkach, za najlepszą recenzję, może za najwięcej recenzji, może dla osoby, która nie opuści ani jednego miesiąca... 
Chciałabym, aby każdy miał szansę na nagrodę, by zwycięzca był zawsze inny :)

11. Pod recenzją zgłaszanej książki proszę o umieszczenie baneru wyzwania:Jeżeli cokolwiek nie jest jasne to koniecznie dajcie znać!
A teraz szybciutko, zapraszamy znajomych! Udostępniamy informację i robimy szum!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każde Twoje słowo...

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...